Ми - сім'я Головань, Катруся і Володя. Писатиме тут переважно жіноча частина сім'ї. Цей блог був створений для опису наших подорожей Україною. Сподіваюсь він надихатиме вас на нові мандрівки!

середа, 2 вересня 2015 р.

Світязь - Шацькі озера

Колись в дитинстві мені сказали, що білі лілії ростуть тільки в найчистішій воді. Це озеро точно відповідає характеристиці

У нас лишилось кілька днів відпустки, а маршрут повернення додому йшов ковельською (варшавською) трасою з якої до Шацька лише 50км. Тому ми вирішили не відмовлятися від задоволення.


Дорога до озер середнього ступеню зношеності, типового для провінційних містечок. Ями залатані, лишились лише не смертельні для автомобіля, але справді рівних шматків не багато. Нове красиве шосе з'єднує Світязь з Пульмо і закінчується чітко на межі села.



Сезон на озерах триває до 31 серпня. Дітям час до школи, а з ними їдут і дорослі. Незважаючи на спеку, першого вересня всі турбази були зачинені і нових туристів не приймали. Зате і житло в приватному секторі суттєво знизило ціни. Отже, на 2015 рік нам пропонували:
- котедж з басейном в кількох метрах від озера - 500 грн;
- номер в мотелі через дорогу від пляжу - 400 грн (без харчування);
- номер зі зручностями в приватній садибі - 250 грн.
Але нам пощастило ще більше. Ми оселились в 100 метрах від озера в двоповерховому дерев'яному зрубі лише за 200 грн на добу (нам відкрили одну спальню з чотирьох). Мила, доволі молода господиня тримає магазинчик, то ж у нас було все необхідне на відстані кількох кроків. Навіть свіже м'ясо легко ловили у дворі

Пляжі на Світязі зазвичай "дитячі" - треба пройти з десяток метрів до глибини. В затоці глибина значно ближча але і вода трошки прохолодніша. 

Світязь схожий на прісне море. Дуже прозоре (навіть на середині можна розгледіти дно) і чисте море. Особливо коли сильний вітер і хвилі доростають до білих бурунчиків.

Світязь дуже привітний і має особливих хостес для гостей. Зверніть увагу на біленького(ку) позера - намагався зробити ластівку на камеру
Таких "русявих" лебедів бачили вперше. Навіть не здогадувались, що існують якісь окрім білих і чорних.

На озері багато птахів 
(так, на задньому плані справді корови купаються)
Окрім звичних чайок бачили ще три види качок (не впевнена в назвах, тому хай це буде узагальнююче слово) - світло коричневих, темно коричневих (як на русанівських каналах) і чорних з білими дзьобами. Нажаль, вони не привчені до підгодовувань і не підпускають людей, зате цікаво спостерігати за їх хованками і гніздами в комишах

На причалі біля пляжу побачили катамаран і купу човнів. Оренда катамарану - 25 грн за пів години, човна - 20 грн за годину. Хазяїн просив 100 грн за день прокату човна, але, оскільки ми прийшли аж після 11, погодився на 80.
 
До речі, пізніше бачили його з чималою сіткою вугрів, більше схожих на товстезних зміюк.

Човник дозволив втілити в життя давню, з часів читання "Зачарованої Десни", мрію - загубитися в плавнях. Просто посеред озера є цілі острови очерету. Берег з них видно тільки якщо встати в човні. Коли пливеш очеретом, він похруськує, як свіжа шкоринка, і миттю випрямляється, приховуючи прохід. Посеред заростів трапляються галявинки чистої води. Глибина заледве сягає талії і можна поплавати наодинці зі Світязем. 
Нудиські пляжі знайти важко. Навіть у найглухіший куточок берега звідкись приходять люди. Або на сусідній, з якого чудово проглядається більш глухий.





Про лілії я вже писала, але важко стриматися від ще одного фото
Човен, хлюпіт води, теплий вітерець і прекрасне навколо

Пообіді погода зіпсувалась. Вітер дужчав і наганяв хмари. Хазяйка будиночка попередила, що випливати в таку погоду з затоки може бути небезпечно. Тому ми побалували себе вечерею просто посеред неї. А були на вечерю раки і це, певно, єдине, що було не дешевим (кілограм приблизно по ціні добового проживання).

До теми харчування, не радимо ресторан Лє Марк - обслуговування повільне і недолуге (забули про мій напій), а страви не смачні і з дивними рецептами (наприклад, шніцель у них з фаршу і ні, він не називався рубленим в меню).

З розваг бачили віндсерферів і серфера з парашутом (підкажете назву?). Багато оголошень про екскурсії - від Бресту до лісових прогулянок. Ще можна спробувати дайвінг. Має бути красиво, враховуючи чистоту води і те, що тут точно є підводні ліси багатометрових водоростей. Ще кажуть, що в сезон на великі пляжі привозять водяні гірки. Якщо хочеться розваг зовсім тихих, то можна погодувати рибок з пірсу. Вони звісно не золоті карпи, але жменька сріблястої дрібноти, що накидається на шматочок хліба, приносить не меншу радість.

Гарного відпочинку! В нашій країні ще багато перлин)




Немає коментарів:

Дописати коментар